2009 m. rugpjūčio 26 d., trečiadienis

Margas CHLOE gyvenimas


CHLOE mados namų vardas pasaulyje garsus ne dėl jų išskirtinio stiliaus - jo tiesiog nėra,- o dėl juose kuriančių ir dažnai besikeičiančių žymiausių mados kūrėjų. Propaguodami originalias idėjas, jie šiems mados namams neleidžia nugrimzti užmarštin.

CHLOE mados namai jau kelis dešimtmečius gyvuoja remdamiesi savita filosofija, pagrįsta kolekcijų dinamiškumu ir garsiais mados pasaulio vardais, tokiais kaip Karlas Lagerfeldas, Stella McCartney. Šie ir kiti mados kūrėjai tam tikrais laiko tarpais stovėjo prie CHLOE mados namų vairo ir sėkmingai propagavo savąjį stilių. Štai šioje vietoje ir paaiškėja, kodėl CHLOE mados namai taip ir nesukūrė išskirtinio stiliaus - juk kiekvienam dizaineriui svarbu propaguoti originalias savo kūrybos idėjas. Vis dėlto CHLOE turi šį tą savito: visos šiuose mados namuose sukurtos kolekcijos pasižymi paprastumu ir subtiliu moteriškumu.
Romantiška CHLOE įkūrimo istorija

Ji prasidėjo 1945m., kai į Paryžių iš Egipto atvyko talentinga prancūzų kilmės aristokratė Gaby Aghion. Kiek pasimėgavusi stilingu gyvenimu, ši prancūzaitė nutarė prasiskaidrinti monotoniškas dienas užsiimdama kūryba: geriausiai draugei ji pasiuvo kelias nuostabaus grožio sukneles. Pajutusi nenumaldomą potraukį kurti, Gaby pagal tuos pačius eskizus pasiuvo dar keletą suknelių, kurias pastebėjo keli žymūs mados namai.
Taip ir įsisuko kūrybos karuselė - Gaby Aghion savo namuose atidarė nedidukę siuvimo ateljė, kurioje kartu su dviem pagalbininkėmis, buvusia operos soliste ir gydytoja, pradėjo kurti stilingus kostiumus. Ir štai tada iškilo pirmoji problema: kaip pavadinti savo siuvimo ateljė? Gaby manė, kad jos pavardė neskamba, todėl paprašė geriausios draugės Chloe de Bruneton paskolinti savo vardą. Avantiūra pavyko ir ,,mielos CHLOE suknelės" užkariavo prancūziškos mados gerbėjų širdis, o CHLOE mados namai įsitvirtino aukštosios mados pasaulyje.

Karlo Lagerfeldo epocha


Karl Lagerfeld.
Kad užkoptų į mados aukštumas, Gaby Aghion sugalvojo naują avantiūrą: turėdama talentą lengvai prikalbėti žmones, į savo vardo mados namus pakvietė padirbėti talentingiausius to meto dizainerius, tokius kaip Gerard'as Pipart'as, Maxime de la Falaise'as, Christian Bailly. Kadangi šie kūrėjai dirbo negailėdami jėgų, nenuostabu, kad į CHLOE mados namus dėmesį atkreipė... pats mados karaliumi tituluojamas Karlas Lagerfeldas (jis tuo metu darbavosi tai vienuose, tai kituose mados namuose). 1966m. jis pats stojo prie šių mados namų vairo. Nuo tos dienos CHLOE mados namams išmušė šlovės valanda.
Karlo Lagerfeldo sukurtos vėjyje besiplaikstančios tobulo silueto suknelės, hipiško ir čigoniško stiliaus palaidinės, elegantiški kostiumėliai, CHLOE mados namus privertė pamilti tokius žymius klientus kaip aktorė Brigitte Bardot, pirmoji Amerikos ponia Jacqueline Kennedy, dainininkė Maria Callas, aktorė Grace Kelly. ,,Daiktus, kuriuos Karlas Lagerfeldas sukūrė ,,po CHLOE sparnu", norėjo pirkti ir nešioti viso pasaulio moterys, nes jie gražią moterį paversdavo beprotiškai gražia, gracinga, moteriška ir seksualia", - visi kaip vienas tvirtino to meto mados kritikai.
Nors Karlui Lagerfeldui CHLOE mados namuose buvo sukurtos kuo puikiausios darbo sąlygos, ši nerimstanti asmenybė po aštuoniolikos darbo metų šiuos mados namus paliko ir kartu su savimi išsivedė daugumą personalo. CHLOE mados namams prasidėjo ne pats geriausias metas...

Moteriškas Stellos McCartney požiūris


Stella McCartney.

Šios jaunos dizainerės apgailėtina CHLOE mados namų padėtis neišgąsdino - 1995m. ji ryžosi užimti kūrybos direktorės postą. Stellos McCartney kūrybos stilius visada buvo moteriškas, seksualus, su lengvu hipišku atspalviu, tad šiuos mados namus valdę žmonės neabejojo, kad ši moteris - kaip tik tai, ko reikia, kad CHLOE atgytų.
Koketiškumas ir romantika, kuklumas ir seksualumas, dinamiškumas ir drąsa - tokiais žodžiais buvo įvardijamos su CHLOE ženklu kuriamos Stellos McCartney kolekcijos. Dizainerė paprastus siluetus taikliai derino su lengvais ,,prieskoniais": siuvinėtomis aplikacijomis, platėjančiomis rankovėmis, megztomis detalėmis, raišteliais ir kt.
Stellos McCartney kūrybos ,,perliukais" CHLOE laikais tapo ilgų platėjančių sijonų ir siuvinėtų, stiklinėmis sagomis puoštų korsetų ansambliai, raudonos širdies simboliu dekoruoti bikiniai, lengvos plazdančių audinių suknios.
Stella McCartney į CHLOE mados namus įnešė šviežumo ir gaivumo, angliškojo ekscentriškumo. Aukštojoje madoje ji įsitvirtino todėl, kad nekonkuravo su tokiais žymiais ekstravagantiškomis idėjomis išsiskiriančiais dizaineriais kaip Johnas Galiano ar Alexanderis McQueenas - kūrė paprastus drabužius, kad juos dėvėdamos moterys jaustųsi patogiai ir seksualiai.

Kiti CHLOE veidai


Hannah MacGibbon, Phoebe Philo.

Kai Stella McCartney užvėrė CHLOE mados namų duris, estafetės lazdelę į savo rankas perėmė jos kolegė dizainerė Phoebe Philo. Ji ne tik dovanojo CHLOE mados namams naujų idėjų, bet ir sukūrė keletą naujų aprangos linijų: maudymosi kostiumų, apatinio trikotažo ir drabužių jaunimui (,,See by Chloe").
Jau nuo pirmųjų darbo dienų prestižiniuose mados namuose Phoebe Philo tvirtai apsisprendė kurti jausmingus ir seksualius drabužius, tokius kaip jos gera draugė Stella, ir taip pat CHLOE ženklui pasiūlyti šį tą nauja: daugiasluoksnes perregimas sukneles ir sijonus, pasižyminčius ypatingu moteriškumu ir grakštumu. Phoebe Philo dėka ištikimiausi CHLOE klientai sužinojo, kad tik prabangūs audiniai (plonytė vilna, šifonas, atlasas) moteriai suteikia galimybę atrodyti nepriekaištingai.
Šiandien CHLOE mados namams vadovauja dizainerė Hannah MacGibbon, kuri, pasak mados kritikų, ant podiumo vėl sugrąžino tikrąją CHLOE dvasią - elegantiškus, itin moteriškus, plazdančius drabužius.
Hannah MacGibbon jau spėjo sužibėti ir originaliomis kūrybos idėjomis: trumpų, pūstų šortukų paaukštintu liemeniu ir plačiapečių palaidinių, švarkų ar paltų deriniais, laisvo silueto šifoninėmis suknelėmis, stiklinėmis aplikacijomis, talpiomis minimalistinio modelio rankinėmis. Hannah MacGibbon žemai lenkia galvą prieš CHLOE mados imperijoje sklandančią dvasią ir visomis jėgomis stengiasi, kad šių mados namų vardas neišnyktų nuo žemės paviršiaus.
---
Straipsnis: iš žurnalo ,,Ji"
Foto: style.com
---
Iki malonaus,
Saldi_Mada.

2 komentarai:

Everyone loves fashion rašė...

buvo idomu paskaityti :) dekui uz straipsni :)

saldi_mada rašė...

Nėra už ką. Malonu buvo parodyti kažką naudingo.

Nuotraukos, kurios nėra mano priklauso tikrąjam jų autoriui. Jei tikrasis jų savininkas yra nepatenkintas jų naudojimu, tuomet prašau pranešti man ir jos bus pašalintos. /// All images that are not mine are credited and if someone has a problem with me using them, then please contact me right away and I'll remove them..