2010 m. liepos 27 d., antradienis

Šeštasis Dešimtmetis - Tendencijos - Ruduo/Žiema 2010/2011

Manyčiau, jog dauguma jau pradeda grįžinėti į žemę ir suvokia, kad ilgasis skrydis vasaros dangumi, jaučiant šiltus saulės bučinius, kada nors turi baigtis. Nors dažnai ir nesinori to suvokti, bandome mintis nuvyti šalin arba uždaryti narvelyje iki tol, kol jos vėl iš ten ištrūks, tačiau artėja ruduo - šaltasis sezonas, kai kam atitrūkimas nuo malonių atostogų ir grįžimas į darbą ar mokslus, daugumos taip nemėgstami ankstyvi rytai ir ''dar 5 minutes'' prašymas. Tačiau mados pasaulyje tai tik laikas, kai pristatytos kolekcijos su savomis tendencijomis pamažu pradeda įsikeroti tarp praeivių. Todėl ir aš noriu po truputį pradėti Jus supažindinėti su naujausiomis rudens/žiemos 2010/2011 metų tendencijomis.
Manau, jog būtina pradėti nuo to, kas svarbiausia. O juk kalbant apie tendencijas visad svarbus kolekcijose vyravęs laikmetis. Taigi, kalbant apie paskui sėlinantį rudenį turėtume įsidėmėti skaičių '60'. Būtent šeštasis dešimtmetis ir užkariavo podiumus. Iš dalies, nebūtų tikslinga sakyti, jog skaičių '60' galime tiesiai sodinti į sostą, nes vėlyvasis šešiasdešimtmetis pasižymėjo trumpais mini sijonais ir tiesaus kirpimo, dažniausiai berankovėmis, suknelėmis. Tad norint tiksliai apibrėžti laikmetį būdingą sekančio sezono kolekcijoms reiktų sakyti, jog tai vėlyvasis 50-dešimtmetis - ankstyvasis 60-dešimtmetis.
Šį rudenį/žiemą būtent turėtume vainikuoti tą subtilų moteriškumą. Šis laikmetis ant mūsų dienų podiumų atnešė keletą pagrindinių bruožų. Vienas iš jų būdingas 50-dešimtųjų vakarėliams ir išeigoms, o vėliau pradėtas dėvėti ir kasdienai 60-dešimtaisias. Tai yra sijonai ar suknelės besibaigiantys (-čios) žemiau kelių, kartais klostuoti (-os) arba siūti (-os) iš daug audinio, kad rūbas taptų banguotu. Negana to, norint pabrėžti dailų moterišką liemenį šis būdavo suveržiamas dirželiu. Tai suteikdavo daugiau žavesio ir klubams. Tam, kad moteris tiesiog spindėtų paslaptingu žavesiu ir seksualumu (kuris neperžengtų vulgarumo ribos) buvo dėvimos ir palaidinės su didoka iškirpte. Tad ateinantį sezoną nepabijokite ir vadinamų ''močiučių'' sijonų, nes jie nustelbė mums įprastus mini sijonus.

Tačiau šis laikmetis neapsiėjo tik su pūstais sijonais ir pabrėžtu liemeniu. Be viso to, buvo dėvimi ir pencil tipo sijonai. Atrodytų, jog nieko čia naujo - aptempti, figūrą pabrėžiantys sijonai buvo madingi visuomet - tai juk klasika. Taip, tačiau nereiktų pamiršti to, kada jie buvo pradėti dėvėti. Žinoma, būtent mūsų aptarinėjamame laikotarpyje. Dažniausiai tokie sijonai būdavo iki kelių, tad dėl laisvo judėjimo ir šokių jie dar ir turėdavo po skeltuką šone arba nugaroje. Jei dar neturite tokio sijono, jį labai lengva rasti daugumoje rūbų parduotuvių ir įsigydamos jį tikrai nesuklysite, nes tai tas drabužis, kuris galės užimti garbingą vietą Jūsų spintoje ilgą laiko tarpą.
Taigi, aptarus sijonus ir sukneles atrodytų, jog buvo pamirštos kelnės. Tačiau moterys ar merginos niekad jų nedėvėdavo einant į darbą ar mokyklą, tad ir dėmesio joms skirta buvo ne per daugiausiai. Tikriausiai būtų svarbu paminėti tai, jog laisvalaikiu buvo dėvimi kapriai. Tokie pastebėti ir rudens/žiemos kolekcijose.


Foto: style.com
---
Iki malonaus,
Saldi_Mada.

Komentarų nėra:

Nuotraukos, kurios nėra mano priklauso tikrąjam jų autoriui. Jei tikrasis jų savininkas yra nepatenkintas jų naudojimu, tuomet prašau pranešti man ir jos bus pašalintos. /// All images that are not mine are credited and if someone has a problem with me using them, then please contact me right away and I'll remove them..